Pomoc dla Pani Ewy z Jasienia - postępują prace budowlane
(bap)
2025-01-04
Pomoc dla Pani Ewy z Jasienia - postępują prace budowlane Od tego się zaczęło: Byłem zszokowany tym, co zobaczyłem. Nie przypuszczałem, iż w XXI wieku ludzie mieszkają jeszcze w tak ciężkich warunkach. To osoba schorowana, która nie chce pomocy społecznej w postaci pokoju socjalnego, nie chce żyć na koszt państwa, póki ma jeszcze siły stara się mieszkać w swoim rodzinnym domu. To kobieta, której marzeniem jest tylko to, aby woda nie lała jej się do jedynego pokoju, jaki ma w swoim domu. WIĘCEJ »
11 grudnia 2024 r.
U Pani Ewy z Jasienia rozpoczął się remont starego garażu, który zostanie przerobiony na mieszkanie.
fot. Dariusz Bruc 31 grudnia 2024 r.
Usunięto stary dach i oczyszczono trochę posesję.
3.01.2025 planowane jest zrobienie zbrojenia i wybudowanie ściany pod dach. Potrzebne są osoby chętne do pomocy od godz. 9.00 na ul. Mazurkiewicza 104. Od sponsorów udało się już pozyskać: 180 szt pustaków zalewowych, 10 worków zaprawy murarskiej, 10 worków betonu, 4 pianki montażowe, Stal 350 kg. Potrzebujemy: 6 rolek wełny mineralnej 15 ISOVER, Folia dachowa 75 m, Styrodur 3 – na podłogę, Płyty gipsowo kartonowe H2 - 240/120 do łazienki – 8 szt, Płyty g-k zwykłe wymiar 240/120 - 15szt, 10 worków kleju gipsowego do mocowania płyt gipsowo-kartonowych. Białe pustaki około 60 szt 24x50, Przewody YDYp 3 x 1,5 - 100 m, Przewody YDYp 3 x 2,5 - 100 m, Peszle na 2.5, Nadproża 150 cm – 2 szt, Nadproża 120 cm – 4 szt. Gdybyście Państwo mieli cokolwiek z tej listy co moglibyście przekazać na pomoc dla Pani Ewy bylibyśmy bardzo wdzięczni. Mamy własny transport. Jeśli ktoś chciałby pomóc to serdecznie zapraszam do kontaktu. Dariusz tel. 663 883 396.
3 stycznia 2025 r.
W dniu dzisiejszym udało nam się rozpocząć murowanie podmurówki pod dach. Dziękuję bardzo wszystkim osobom które brały dziś udział w pracach. Dziękuję również PIZZERIA CORLEONE z Brzeska za ufundowanie przepysznej PIZZY i dostarczenie jej na miejsce remontu. Bardzo chciałbym podziękować także osobom, które zdecydowały się na wsparcie Pani Ewy poprzez dotychczasowe wpłaty na konto zbiórki na Pomagaml.pl.
Podziękowania składam również na ręce: Państwa Mikołajek. Pani Dominiki Zamęta z mężem, Pana Piotra Śledź z AP Stone z Brzeska, FHU Rabek, Betoniarnia Trans-Lis-Bet za przekazanie potrzebach materiałów budowlanych i za wsparcie. DZIĘKI POMOCY OD WAS WSZYSTKICH MY MOŻEMY DZIAŁAĆ NA MIEJSCU U PANI EWY. Bardzo dziękuję w swoim i Pani Ewy imieniu.
PS Prosimy o pomoc osoby znające się na murarce jak również każdego kto chciałby pomóc w dniu jutrzejszym tj sobota na 4 godziny do Pani Ewy z Jasienia na ul. Mazurkiewicza 104 na godz.9.00 Serdecznie zapraszamy
fot. Dariusz Bruc 4 stycznia 2025 r. Dziś kontynuowaliśmy budowę podmurówki pod dach oraz rozpoczęliśmy budowę komina. fot. Dariusz Bruc
Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc Panu murarzowi Mateuszowi z Okocimia, Panu Romanowi z Jasienia, Panu Radnemu Zbigniewowi Łanocha, Panu Sołtysowi z Jasienia i Miłoszowi z Mokrzysk. Dziś ponownie mile zaskoczyła nas PIZZERIA CORLEONE z Brzeska. I dostarczyła nam wspaniałą pizzę Jak zawsze było pyszne. Dziękujemy!
Dariusz
6 stycznia 2025
Zwracam się z prośbą do wszystkich osób które mogły by i chciały pomóc w pracach budowlanych przy domu dla Pani Ewy. Każda para rąk będzie mile widziana. W tym tygodniu pracujemy według harmonogramu: wtorek od 12:00 środa od 9:00 czwartek od 9:00 piątek od 12:00 sobota od 9:00 Zwracamy się również z prośbą o folię (membranę) pod blachę na dach, która w tym momencie będzie dla nas najważniejsza. Potrzebujemy 75 m tej folii. Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim którzy dotychczas nam pomogli i wyrażamy nadzieję że w dalszym ciągu znajdą się osoby które będą nam pomagać w tej ciężkiej pracy i pomocy dla Pani Ewy której się podjęliśmy Serdeczne podziękowania dla firmy Rafał Latocha, Wiesław Latocha Usługi Budowlane z Mokrzysk za bezpłatne przekazanie dla Pani Ewy wełny mineralnej, drutu i rur kanalizacyjnych. Jesteście wspaniali ! Serdecznie Dziękujemy.
Dariusz
fot. Waldemar Stós 9 stycznia 2025 Szanowni Państwo Bardzo pilnie potrzebujemy - 50 m papy na izolację podłogi - 50m2 styroduru grubości 3 cm - 100m czarnej folii budowlanej do założenia na i pod styrodur Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc Dzisiaj pracę trwały do późnych godzin popołudniowych. Kontynuowaliśmy budowę podmurówki i zaczęliśmy szalunek. Pogoda nie dopisuje wiec prace idą powoli. Bardzo dziękuję za pomoc Panu z Mokrzysk i Panu Romanowi z Jasienia oraz jednej wspaniałej Pani. Dziękuję również Panu Sławkowi z Mokrzysk i Panu Rafalowi Latocha Usługi Budowlane za przekazane materiały budowlane. Pracy jest bardzo dużo wiec zapraszamy do pomocy. Każdy się przyda. Dariusz Bruc Tel. 663 883 396. fot. Dariusz Bruc
Od admina: Pani Ewa ma od paru dni rękę w gipsie. Wspomagają Ją siostry zakonne obiadami ale może znalazłby się mieszkaniec Jasienia, który mógłby pomóc nabierać i przynosić wodę ze studni? 13 stycznia 2025 r.
Witam. Gdyby ktoś miał na zbyciu jakąś z tych rzeczy na remont dla Pani Ewy z Jasienia to proszę o kontakt 697 631 477 lub 663 883 396.
PROFILE UD 30. - 20szt CD 60. - 50szt
FOLIA PAROIZOLACYJNA 50m2 WIESZAKI OBROTOWE 50szt WIESZAK EES 12cm -100 szt
DRUT DO WIESZAKA OBROTOWEGO 1m-50szt KOŁKI 6×40 SZYBKI MONTAŻ-200szt WKRĘTY DO REGIBSU 3.5×25 -2000szt
STYRODUR 15cm - 20m BIEŻĄCYCH STYRODUR 3cm -50 m2
CZARNA FOLIA BUDOWLANA 100m2
REGIPSY ZIELONE KUCHNIA/ŁAZIENKA 25szt REGIPS ZWYKŁY 15szt
WEŁNA GRUBOŚĆ 15cm -30m2 WEŁNA GRUBOŚĆ 10cm-60m2
IZOLACJA FUNDAMENTÓW -2szt FOLIA KUBEŁKOWA WYSOKA NA 60cm-20m BIEŻĄCYCH
Dariusz Bruc 14 stycznia 2025 r.
Chciałbym dziś serdecznie podziękować darczyńcom za przekazanie materiałów budowlanych.
- P.B.H.T Edmund Leś (Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowo Transportowe), - HALIK Izolacje Brzesko, - Elewacje-Docieplenia Mikołaj Bocian z Bucza,
- Pani Ani ❤️.
Dziękuję również w imieniu Pani Ewy za wpłaty na konto zbiórki Pomagam.pl
Dariusz Bruc 17 stycznia 2025 r. Czekamy aż beton dojrzeje aby kontynuować prace murarskie. Pomału, dzięki sponsorom, magazynowane są materiały budowlane.
Podarowane drzewo na opał | Studnia obok domu. Za parę miesięcy nie będzie musiała Pani Ewa nosić z niej wiaderkami wody |  |  | fot. Waldemar Stós 25 stycznia 2025 r. Serdeczne podziękowania dla Pani Wandy oraz Pani Małgorzaty za przekazanie mi obuwia zimowego, odzieży i produktów spożywczych. Pozdrawiam serdecznie Ewa.
11 lutego 2025 r. Czekając na lepszą pogodę, staramy zebrać jak najwięcej potrzebnych materiałów. Dziękujemy dotychczasowym darczyńcom. Szukamy osoby lub biznesu, który mógłby sponsorować lub sprzedać 5m3 szambo ze znacznym upustem.
(bap) 23 lutego 2025 r. W sobotę kontynuowaliśmy murowanie oraz dokanczaliśmy zbrojenie. Jak zwykłe pragnę podziękować kolegom, którzy przyszli pomóc w pracach: Romanowi z Jasienia, Krzysztofowi z Jasienia, Grzegorzowi z Mokrzysk oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia. Serdecznie dziękuję również niezastąpionej PIZZERI CORLEONE z Brzeska, która nas pysznie nakarmiła. Pozdrawiam Dariusz Bruc (źródło: Facebook).
Szambo w drodze! Szukamy sponsora skrzynki rozdzielczej natynkowej z min. 12. bezpiecznikami. (bap) fot. Waldemar Stós
25 lutego 2025 r. Dzisiaj zakończyliśmy wszystkie zaplanowane prace przed wylaniem betonu. Bardzo dziękuję dwóm panom, którzy mi pomagali: Romanowi z Jasienia i Grzegorzowi z Mokrzysk. Dziękuję również bardzo firmie RABEK. FHU. Rabiasz za przekazanie materiałów budowlanych oraz firmie Piotr Śledź AP STONE KAMIENIARSTWO BRZESKO. Dzisiaj się również dowiedziałem, że jeden z naszych darczyńców miał wypadek i jutro będzie miał poważną operację. Proszę o modlitwę w intencji jego udanej operacji. Dziękuję i pozdrawiam Dariusz Bruc. (źródło: Facebook)
27 lutego 2025 r. Wczoraj udało nam się nareszcie wylać beton na wieniec. Dziękuję bardzo Panu kierowcy z Betoniarni Mikołajek z Brzeska za bardzo precyzyjny i fachowy wjazd mimo ciężkich warunków dojazdowych. Brawo dla Pana kierowcy. Dziękuję także moim stałym pomocnikom: Romanowi z Jasienia.,Grzegorzowi z Mokrzysk oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha. Kolejne Podziękowania składam na ręce Pana Piotra Śledź AP STONE KAMIENIARSTWO Brzesko oraz firmie Materiały Budowlane BUMAT Jerzy Rybicki Brzesko za przekazanie materiałów budowlanych. W sobotę planujemy dalsze prace. Chętnych do pomocy zapraszam na godz 9.00 Dariusz Bruc tel 663883396
źródło: Facebook 2 marca 2025 r. Wczoraj mieliśmy pracowite przedpołudnie u Pani Ewy. Zdemontowaliśmy szalunek z wieńca i udało nam się trochę domurować komin. 2 wspaniałe dziewczyny Dorota i Jola pocięły drzewo i porządkowały na podwórku. Bardzo dziękuję jak zawsze Romanowi z Jasienia, Krzysztofowi z Jasienia, Leszkowi z Jasienia, Dorocie z Brzeska i Radnemu Zbigniewowi Łanocha za pomoc i poświęcony czas. Szczególne podziękowania składam w swoim i Pani Ewy imieniu firmie BETONIARNIA MIKOŁAJEK s.c. A. Mikołajek, J. Onak za dostarczenie i przekazanie bezpłatnie betonu, którym zalany był wieniec. Dziękuję serdecznie Panu Andrzejowi Kubala właścicielowi restauracji Mamma Mia z Dębna za nakarmienie nas pysznym obiadkiem. Pozdrawiam Dariusz Bruc. źródło: Facebook 4 marca 2025 r. W dniu dzisiejszym mieliśmy przełomowy dzień. Budynek w końcu nabiera kształtów. Dzięki moim dwóm wspaniałym przyjaciołom i ich brygadom powstała cała konstrukcja dachu. Składam wielkie podziękowania: Usługi Dekarskie Michał Zachara oraz 100- Dach Stolarczyk Łukasz za kawał wielkiej roboty. Brawo Panowie dla Was i waszych pracowników. Serdecznie dziękuję również dwóm wspaniałym osobom: Właścicielowi: Krzysztofowi Zachara oraz menadżerowi: Mateuszowi Tekiela z Restauracji Rzym z Brzeska za zafundowanie przepysznego obiadu. W dniu wczorajszym po raz pierwszy zostały wykorzystane środki z konta zbiórki na zakup potrzebnych pustaków i klejów w kwocie 1704 zł. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, gdyby ktoś był zainteresowany szczegółami z faktury 663 883 396. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i prosimy o dalszą pomoc finansową. Następnym zakupem będzie blacha na dach. Zapraszamy w najbliższą sobotę chętnych do pomocy u Pani Ewy w Jasieniu na godzinę 9:00. Pozdrawiam Dariusz Bruc źródło: Facebook 6 marca 2025 r. Dzisiaj przy pomocy Grzegorza z Mokrzysk skończyliśmy. murować mur przeciwpożarowy oddzielający od sąsiadów. Za dzisiejszą pomoc bardzo mu dziękuję. Wielkie podziękowania składam również mojemu serdecznemu koledze KONRADOWI z piłki nożnej za zakup i przekazanie styroduru na całą powierzchnię podłogi do jej ocieplenia. Dziękuję również firmie Rabek. FHU.Rabiasz, za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych. W najbliższą sobotę zapraszam chętnych do pomocy na godzinę 9.00. Pozdrawiam Dariusz Bruc źródło: Facebook 8 marca 2025 r. Kolejna pracowita sobota u Pani Ewy za nami.Dzisiaj daliśmy radę wyciąć jeden otwór na okno i dwa na drzwi wewnętrzne. Zakończyliśmy budowę skosów pod dachem. Zakończyliśmy budowę komina. W dniu dzisiejszym używaliśmy ciężkiego sprzętu do wycinania otworów więc było dosyć głośno. Dziękuję sąsiadom za wyrozumiałość. Nasze 3 super power girls jak zwykle cięły drewno i sprzątały teren wokół domu. - Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc Dorocie z Brzeska, Ani z Jasienia i mojej żonie.
- Dziękuję także Krzysztofowi z Jasienia. Leszkowi z Jasienia, Grzegorzowi z Mokrzysk oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha.
- Dziękuję Pani Ani z Brzeska za ufundowanie nowej toalety i zlewozmywaka dla Pani Ewy
- oraz Panu Sławomirowi z Mokrzysk za przekazanie 10 rolek wełny do ocieplenia dachu u Pani Ewy.
- Podziękowania składam również Restauracji Hotel AUGUST Dariusz Augustyn z Brzeska za pyszny obiadek.
- Bardzo dziękuję w imieniu Pani Ewy i swoim firmie Tartak PIEŃ z Brzeska i kierownictwu Pani Iwonie Baranowskiej oraz Tadeuszowi Chojeckiemu za wsparcie.
- Serdecznie dziękuję także firmie LEŚ Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego za bezpłatnie wypożyczanie nam maszyn budowlanych.
- Dziękuję także firmie SEDNA Sp z o.o z Brzeska za przekazanie potrzebnych materiałów kanalizacyjnych.
- Z góry dziękuję już firmie KRIS-BUD Kurowski Krystian za chęć pomocy przy tynkach.
Pozdrawiam Dariusz Bruc źródło:Facebook 12 marca 2025 r. Dziś kolejne murowanie skośnej ściany działowej oraz izolowanie podłogi papą. Rozpoczęliśmy też przygotowania do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Za dzisiejszą pomoc bardzo dziękuję Grzegorzowi z Mokrzysk. Dziękuję także bardzo firmie HALIK IZOLACJE z Brzeska oraz RAFAŁ LATOCHA USŁUGI BUDOWLANE z Mokrzysk. Gdyby ktoś miał na zbyciu jakąś z tych rzeczy na remont dla Pani Ewy z Jasienia to proszę o kontakt 697 631 477 lub 663 883 396. PROFILE UD 30. - 20szt CD 60. - 50szt FOLIA PAROIZOLACYJNA 50 m2, Wieszak grzybkowy do poddasza 27 cm, KOŁKI 6×40 SZYBKI MONTAŻ-200 szt, WKRĘTY DO REGIBSU 3.5×25 -2000 szt, STYRODUR 10cm - 20m bieżących, Rozdzielnia natynkowa 2×12, CZARNA FOLIA BUDOWLANA 80 m2, REGIPSY ZIELONE KUCHNIA/ŁAZIENKA 6 szt., REGIPS ZWYKŁY 5 szt., WEŁNA GRUBOŚĆ 15cm -30 m2, Klej do siatki i styropianu 10 szt, Rury kanalizacyjne fi 75, IZOLACJA FUNDAMENTÓW -2 szt., FOLIA KUBEŁKOWA WYSOKA NA 60cm-20m bieżących.
Dariusz Bruc źródło: Facebook
14.03.2025r. Wczoraj powstała konstrukcja z profili do wyrównania ścian w łazience oraz dokończyliśmy papowanie podłóg we wszystkich pomieszczeniach. Dzisiaj rozpoczęliśmy montaż instalacji hydraulicznej. Serdecznie dziękuję moim dobrym kolegom z Mokrzysk Grzegorzowi i Sławomirowi oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha za poświęcony czas i pracę. Dariusz Bruc. źródło: Facebook
15 marca 2025 r. Dzisiaj mimo bardzo niesprzyjającej pogody prace remontowe trwały dzięki wspaniałym chłopakom: Grzegorzowi z Mokrzysk, Leszkowi z Jasienia I Radnemu Zbigniewowi Łanocha. Udało się zamurować otwór po drzwiach garażowych oraz częściowo otwór gdzie ma być ściana łazienki. BRAWO PANOWIE DLA WAS. Chciałbym również bardzo podziękować Restauracji PIOTRUŚ PAN z Brzeska za ufundowanie i dostarczenie bardzo smacznego obiadu. Dariusz Bruc. źródło: Facebook
18 marca 2025 r. Dzisiaj razem z Grzegorzem z Mokrzysk udało nam się dokończyć murowanie ściany zewnętrznej w łazience, zamurować niepotrzebny otwór od strony sąsiada i uszczelnić luki pianką. Kontynuowaliśmy także prace wodno-kanalizacyjne. Bardzo dziękuję Grzegorzowi za pomoc i wsparcie w pracach. Dziękuję serdecznie Panu z Jasienia, który wsparł nas swoją pracą z koparką. Składam serdeczne podziękowania firmie:ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN oraz HALIK IZOLACJE za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych dla Pani Ewy. Chciałbym również poinformować, że ponownie wykorzystaliśmy cześć środków pieniężnych z Państwa zbiórki na pomagam.pl. W razie dodatkowych pytań w sprawie faktur, zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną tel.663883396. Dariusz Bruc. źródło: Facebook
19 marca 2025 r. Dzisiaj zakończyliśmy wszystkie zaplanowane prace wodno-kanalizacyjne przy pomocy mojego dobrego kolegi Sławomira z Mokrzysk. Bardzo mu dziękuję. Daliśmy radę również zamontować konstrukcje z profili na suficie w pokoju. Uregulowałem również faktury za zakupione potrzebne materiały budowlane dla Pani Ewy z konta Państwa zbiórki. W razie pytań proszę o kontakt 663 883 396. Dariusz Bruc. (źródło: Facebook) źródło: Facebook
20 marca 2025 r. Dzisiaj dokończyliśmy ostatnie papowanie podłóg oraz ogarnęliśmy teren wokół remontowanego placu. Za dzisiejszą pomoc bardzo dziękuję mojemu przyjacielowi Grzegorzowi z Mokrzysk. Składam serdeczne podziękowania firmom, które bezpłatnie przekazały potrzebne materiały budowlane na rzecz Pani Ewy są to: BAUMONT ÌNVEST Sp.z.o.o. z BRZESKA LILILAND Sp.z.o.o. z BRZESKA RABEK FHU. RABIASZ Z. oraz PIOTR ŚLEDŹ AP STONE KAMIENIARSTWO z BRZESKA za udostępnienie samochodu transportowego. Ponownie uregulowałem dzisiaj faktury za zakupione materiały dla PANI EWY ze środków zgromadzonych na koncie zbiórki na Pomagaml.pl. Gdyby ktoś był chętny do pomocy to zapraszam w sobotę na godzinę 9.00. Dariusz Bruc. Tel 663 883 396. (źródło: Facebook)
22 marca 2025 r. Dzisiaj rozpoczęliśmy układać kable elektryczne i obsadzać puszki elektryczne. Zaczęliśmy także odkopywać fundamenty, aby je zabezpieczyć i ocieplić. Dzięki wspaniałym moim przyjaciołom Karolowi z Bucza, Krzysztofowi z Jasienia, Grzegorzowi z Mokrzysk, Leszkowi z Jasienia oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha prawie udało się dokończyć całą elektrykę. Dziękuję wam bardzo za ten pracowity dzień.
Chciałbym serdeczne podziękować za przepyszny obiad z RESTAURACJI PAWILON, BRZESKO ul.WESOŁA 4 Gdyby ktoś miał na zbyciu którąś z poniższych rzeczy proszę o kontakt 663 883 396 Potrzebne materiały: - Styrodur gr 5cm -30szt, 10cm-15szt
- Styropian gr 15cm -6 paczek, 20cm-15 paczek
Pozdrawiam Dariusz Brucźródło: Facebook 26 marca 2025 r. Witam serdecznie. Dzisiaj dzięki moim dwóm wspaniałym przyjaciołom udało się dokończyć montaż profili na strychu do przyszłego ocieplenia wełną. Wyrównaliśmy schodki progowe oraz rozpoczęliśmy murowanie murku przeciwpożarowego dzielącego od sąsiadów. - Chciałbym serdeczne podziękować Grzegorzowi z Mokrzysk i Sławomirowi z Mokrzysk.
- Bardzo dziękuję sąsiadowi od Pani Ewy Panu Jarkowi z Jasienia, który przekazał materiały budowlane.
- Dziękuję także firmie STIGA ️z Brzeska za bezpłatne naprawienie maszyny budowlanej, która zepsuła się w trakcie remontu.
Serdeczne podziękowania składam również firmom - RABEK. FHU.RABIASZ Z. z BRZESKA,️ ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN z Brzeska,
- FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA BOCIAN MIKOŁAJ z Bucza
- SEDNA SP.Z.O.O. za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych dla Pani Ewy.
Uregulowałem także ze środków zbiórki kilka płatności. Pozdrawiam Dariusz Bruc (źródło: Facebook)
27 marca 2025 r. Dzisiaj znowu był pracowity dzień u Pani Ewy. Dzięki zaangażowaniu Pana Waldemara Stós z Brzeska udało się pozyskać szambo, które dzisiaj właśnie zostało wkopane. Fundatorami szamba oraz montażu z przyłączem do domu są: METRIA YURIY ARDASHEV UL. JANA KAZIMIERZA 31B LOK. 100 01-248 WARSZAWA oraz MAWEX-EKO MATEUSZ WĘGRZYN, GABRIEL HERTRICH-WOLEŃSKI SPÓŁKA JAWNA UL. CIEPŁA 11 z Brzeska.
Bardzo dziękuję Panom, którzy sprawnie wykonali pracę i za ich poświęcony czas. PANOWIE zrobiliście kawał dobrej roboty Pozdrawiam Dariusz Bruc. (źródło: Facebook.com)
28 marca 2025r. Dzisiaj zostały zamontowane okna. Chciałbym ponownie bardzo serdecznie podziękować firmie SEDNA z Brzeska za przekazanie materiałów budowlanych. Dziękuję również firmie LEŚ WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU z Brzeska za bezpłatnie wypożyczanie koparki w dniu wczorajszym. Dziękuję także firmie MATERIAŁY BUDOWLANE BUMAT JERZY RYBICKI za wsparcie dla Pani Ewy. Uregulowałem również fakturę za zakup okien z Państwa zbiórki. Serdecznie dziękuję w imieniu Pani Ewy za wpłaty na Pomagam.pl Pozdrawiam Dariusz Bruc (źródło: Facebook.com)
29 marca 2025 r. Rozpoczęliśmy klejenie narożników pod tynkowanie oraz dokończyliśmy elektrykę i odkopaliśmy fundamenty, które następnie malowaliśmy i ocieplaliśmy styrodurem i odizolowaliśmy folią kubełkową. Domurowaliśmy także murek przeciwpożarowy. Nasze Super GIRLS czyściły plac wokół domu. Za dzisiejszą pomoc bardzo dziękuję Tomkowi Kurowskiemu z Brzeska. Krzysztofowi z Jasienia, Grzegorzowi z Mokrzysk, Leszkowi z Jasienia oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha i wspaniałym dziewczynom Dorocie ️z Brzeska oraz mojej żonie.️ Serdecznie dziękuję RESTAURACJI PLANETA z Brzeska Ulica Pomianowska 2b za przepyszny obiad. Chciałbym również serdecznie podziękować firmom KRIS-BUD KUROWSKI KRISTIAN TYNKI MASZYNOWE z Brzeska, BEL-POL PODŁOGI-DRZWI-PANELE z Brzeska. Dziękuję wszystkim za dzisiejszą wspólną pracę.Pozdrawiam Dariusz Bruc (źródło: Facebook)
2 kwietnia 2025 r. Razem z Grzegorzem z Mokrzysk, któremu bardzo dziękuję za pomoc, wykonaliśmy wiele drobnych prac przygotowawczych przed tynkowaniem. Dziękuję również Leszkowi z Jasienia, który pomógł nam wnieść nasadę kominową na szczyt komina.(nie było łatwo). Dziękuję w imieniu Pani Ewy za wpłaty na konto zbiórki Pomagamy.pl. Dariusz Bruc. źródło: Facebook
3 kwietnia 2025 r.Dzisiaj udało się dokończyć łączenie przewodów w puszkach. Została odkopana następna strona fundamentów, pomalowana i ocieplona. Został zamontowany daszek kominowy. Dziękuję bardzo za dzisiejszą pomoc Grzegorzowi z Mokrzysk. Bardzo dziękuję firmom SEDNA z Brzeska i MULTIMAT Hurtownia Elektryczna z Brzeska. Za wsparcie. Opłaciłem także następne faktury ze środków pieniężnych Państwa zbiórki. (...) Dariusz Bruc. (Facebook) 5.04.2025 r. Zakończyliśmy wszystkie prace przygotowawcze przed tynkowaniem. Zostały obsadzone wszystkie narożniki oraz zagruntowane ściany. Udało nam się również ocieplić kolejną stronę fundamentów budynku. Dziękuję serdecznie moim wspaniałym kolegom za dzisiejszą wspólną pracę i pomoc: Grzegorzowi z Mokrzysk, Leszkowi z Jasienia, Krzysztofowi z Jasienia. Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia, Tomkowi z Brzeska KRIS-BUD KUROWSKI KRISTIAN TYNKI MASZYNOWE oraz Pani Ewie, która dzielnie nam pomagała w gruntowaniu ścian.
Dziękuję również bardzo KEBAB U PAJDY FILIA BRZESKO na czele z Jaśkiem, Pauliną i Mateuszem za ufundowanie wspaniałych kebabów. Serdecznie dziękuję za dzisiejszy dzień. Pozdrawiam. Dariusz Bruc. źródło: Facebook 7.04.2025 r. Dzisiaj u Pani Ewy z Jasienia wielkie zmiany.
Dzięki mojemu serdecznemu przyjacielowi MICHAŁOWI ZACHARA z firmy USŁUGI DEKARSKIE MICHAŁ ZACHARA i jego współpracownikom oraz ŁUKASZOWI STOLARCZYK z firmy STO-DACH STOLARCZYK ŁUKASZ wraz z współpracownikiem została zamontowana blacha dachowa wraz z wszystkimi okuciami. PANOWIE JESTEŚCIE WIELCY. Bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas i serdeczną pomoc. Wielkie podziękowania składam firmie ELBUD oraz jej managerowi Grzegorzowi z filii z Jadownik za przekazanie blachy dachowej. Po raz kolejny dziękuję także firmie ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN wraz z pracownikami z Brzeska za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych. Dziękuję bardzo również firmie HALIK-IZOLACJE z Brzeska za ponowne przekazanie materiałów budowlanych. Składam także wielkie podziękowania RESTAURACJI GALICYJSKA z Brzeska za zasponsorowanie pysznego obiadku. Jeszcze raz wszystkim bardzo mocno dziękuję. Pozdrawiam. Dariusz Bruc źródło: Facebook
9.04.2025 r. Udało się nam rozpocząć szprycowanie ścian przed tynkowaniem. Jutro część dalsza.
- Dziękuję serdecznie kierownictwu oraz pracownikom REJONOWEGO PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI z Brzeska za przychylność i dowiezienie potrzebnej do tynków wody.
- Dziękuję za wielką pomoc TOMKOWI KUROWSKIEMU Z BRZESKA oraz chłopakom z firmy KRIS-BUD ĶUROWSKI ĶRYSTIAN TYNKI MASZYNOWE.
- Dziękuję także GRZEGORZOWI z Mokrzysk za poświęcony czas.
- Serdeczne podziękowania składam firmie HALIK-IZOLACJE z Brzeska za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych.
- Bardzo dziękuję także firmie WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I OGRODNICZEGO PAWEŁ LEŚ z BRZESKA za bezpłatnie wypożyczanie sprzętu budowlanego.
- Dziękuję wszystkim za dzisiejszy dzień u Pani Ewy z Jasienia
Dariusz Bruc źródło: Facebook 10.04.2025 r. Dzisiaj dalszy ciąg prac tynkarskich. Udało się zarzucić tynkiem połowę ścian.
Za dzisiejszą pomoc dziękuję: - TOMKOWI KUROWSKIEMU z Brzeska oraz firmie KRIS-BUD KRISTIAN KUROWSKI z Brzeska,
- KINDZE WOJCIECH PABIAN️ z Maszkienic za wypożyczenie beczki na wodę,
- firmie WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I OGRODNICZEGO PAWEŁ LEŚ z Brzeska,
- firmie REMONTOWO-BUDOWLANEJ MIKOŁAJ BOCIAN z Bucza, za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych.
Bardzo proszę jakby ktoś miał na zbyciu CEMENT każdą ilość. Potrzebujemy 30 worków do wylewek.
- Styropian 15 cm około 20 paczek
- Styropian 10cm około 7 paczek
- Listwa startowa szerokość 15 cm i 10 cm
Zapraszam chętnych do pomocy w sobotę na godzinę 9. Będziemy odkopywać i ocieplać ostatnie fundamenty od strony sąsiada. Dariusz Bruc 11.04.2025 r. Dzisiaj były wykonywane dalsze prace tynkarskie. Cześć ścian zostały wygładzone i nabrały ostatecznego wyglądu. Serdecznie dziękuję za ciężką pracę chłopakom z firmy KRIS-BUD KRISTIAN KUROWSKI. Dziękuję także PIZZERIA SOPRANO z Brzeska za zafundowanie i przywóz pysznej pizzy. Dariusz Bruc. źródło: Facebook 12.04.2025 r. Dzisiaj pogoda nam dopisywała więc mogliśmy dokończyć ocieplanie fundamentów na ostatniej stronie budynku. - Dziękuję sąsiadom️ za możliwość wykonywania prac od strony ich posesji.
- Dziękuję bardzo chłopakom z Jasienia na których mogę liczyć oraz wspaniałym dziewczynom, ️które dzielnie nas wspomagają.
- Serdecznie dziękuję także RESTAURACJI GRECJA️ z BRZESKA za ufundowanie i dostarczenie bardzo smacznego obiadku.
Zapłaciłem również faktury za materiał budowlany ze zbiórki na Pomagam.pl. Dawid Bruc. źródło: Facebook.
15.04.2025 r. Dzisiaj kolejny udany dzień u Pani Ewy. Dzięki wspaniałym chłopakom z firmy KRIS-BUD KRISTIAN KUROWSKI z Brzeska oraz TOMKOWI KUROWSKIEMU z Brzeska udało się zakończyć tynki we wszystkich pomieszczeniach. Udało się także zamontować ościeżnicę do drzwi zewnętrznych oraz rozpoczęliśmy układanie styropianu na podłogach. - Wielkie podziękowania składam chłopakom za ich pomoc przy tynkach oraz Grzegorzowi z Mokrzysk za pomoc przy innych pracach.
- Bardzo dziękuję PANI DOROCIE MROCZEK z firmy BEL-POL z Brzeska za przekazanie drzwi zewnętrznych.
- Dziękuję także firmie LEŚ WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I OGRODNICZEGO z Brzeska za wypożyczenie sprzętu budowlanego.
- Dziękuję bardzo Panu MATEUSZOWI GZYL z firmy IZOL-BUD z Warysia za przekazanie piasku potrzebnego do przyszłych wylewek.
- Składam serdeczne podziękowania PIZZA&PASTA TADEUSZ z Brzeska za ufundowanie przepysznej pizzy.️
- Serdecznie dziękuję Panu PIOTROWI ŚLEDŹ Z FIRMY AP STONE KAMIENIARSTWO BRZESKO za przekazanie materiałów budowlanych.
Uregulowałem także kilka faktur za zakupione materiały budowlane. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny 663 883 396. Dariusz Bruc (źródło: Facebook) 16.04.2025 r. Dzisiaj kontynuowaliśmy układanie styropianu pod wylewki i zamontowaliśmy drzwi zewnętrzne. Dziękuję za pomoc moim przyjaciołom Grzegorzowi z Mokrzysk oraz Sławomirowi z Mokrzysk. Uregulowałem także kolejne płatności ze zbiórki na Pomagam.pl. Dariusz Bruc. (źródło: Facebook) 17.04.2025 r. Mimo zbliżających się Świąt Wielkanocnych prace u Pani Ewy energicznie trwają. Dzisiaj udało mi się dokończyć ocieplanie podłóg we wszystkich pomieszczeniach. Dzisiaj także rozpoczęliśmy ocieplanie budynku dzięki mojemu serdecznemu przyjacielowi MICHAŁOWI ŻUREK z firmy M-BUD MICHAŁ ŻUREK wraz z pracownikami. Dziękuję bardzo PIZZERII TORINO z Brzeska na czele z Panią URSZULĄ WŁODARCZYK za ufundowanie pysznej pizzy i dostarczenie jej na miejsce. W imieniu Pani Ewy składam podziękowania na ręce Radnego PANA BARTŁOMIEJA TURLEJ za odwiedzenie Pani Ewy i przekazanie jej paczki z żywnością od zuchów i harcerzy ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik. Pozdrawiam Dariusz Bruc. (źródło: Facebook) 18.04.2025 r. Dzisiaj udało się zakończyć ocieplanie budynku styropianem. Serdeczne podziękowania składam chłopakom z firmy M-BUD MICHAŁ ŻUREK za ich ciężką pracę i poświęcony czas. Zapłaciłem również kolejne faktury za zakup potrzebnych materiałów budowlanych. Do dnia dzisiejszego z Państwa zbiórki na Pomagam.pl wykorzystałem na uregulowanie niezbędnych płatności 11 882,91 zł. Daniel Bruc. źródło: Facebook. 23.04.2025 r. U Pani Ewy kolejne pracowite dwa dni. - Dzięki mojemu serdecznemu koledze MICHAŁOWI ŻUREK i jego pracownikom z firmy M-BUD MICHAŁ ŻUREK została zakończona elewacja. Chłopcy nałożyli siatkę i zaciągnęli dwukrotnie klejem na całości powierzchni oraz zamontowali parapety. PANOWIE jesteście wielcy.
- Dziękuję także Michałowi ŻUREK za częściowe ufundowanie styropianu na elewacje.
- Bardzo dziękuję również mojemu kolejnemu serdecznemu koledze MICHAŁOWI ZACHARA za wykonanie parapetów zewnętrznych oraz jego pracownikom z firmy USŁUGI DEKARSKIE MICHAŁ ZACHARA za montaż kominka wentylacyjnego i dokończenie obróbki dachowej. BRAWA dla WAS PANOWIE.
- Panu Menadżerowi GRZEGORZOWI KOŁYBECKIEMU z firmy EL-BUD z Jadownik dziękuję bardzo za przekazanie potrzebnych materiałów na dach.
- Uregulowałem również z Państwa zbiórki na Pomagaml.pl kolejną fakturę za zakup potrzebnych materiałów.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook 4.25.2025 r. Dzisiaj udało się dokończyć podłogi i wylać wylewki maszynowo. Dziękuję bardzo MiCHALOWI IWANIEC wraz z pracownikami z firmy WYLEWKI MASZYNOWE IWANIEC za wykonanie wspaniałej pracy. Dariusz Bruc. źródło: Facebook 7.05.2025 r. Dzisiaj po krótkiej przerwie wznowiliśmy prace. Zostało ocieplone poddasze przed zamontowaniem płyt oraz zostały zamontowane zamki i klamki w drzwiach wejściowych. Zostały także wyrównane ściany płytą OSB tam gdzie była taka potrzeba. - Bardzo dziękuję Panu KRZYSZTOFOWI LEGUTKO z Firmy FUTURE IZOLACJE NATRYSKOWE ze Szczepanowa za wykonanie ocieplania pianowego.
- Dziękuję serdecznie mojemu koledze Grzegorzowi z Mokrzysk za wielką pomoc.
- Bardzo dziękuję Firmie WIKARO DACHY z Brzeska za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych.
- Ponowne podziękowania składam mojemu koledze Piotrowi Śledź z Firmy AP STONE KAMIENIARSTWO z Brzesko za przekazanie materiałów budowlanych oraz wypożyczenie samochodu dostawczego.
- Wielkie podziękowania składam Firmie WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I OGRODNICZEGO PAWEŁ LEŚ za wypożyczenie potrzebnego sprzętu do ciężkich prac.
- Bardzo dziękuję również Pani Kindze z Firmy ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN za wypożyczenie beczki na wodę oraz Panu Tomaszowi Kurowskiemu z Firmy KRIS-BUD KRISTIAN KUROWSKI za jej transport.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook
9.05.2025 r. Dzisiaj u Pani Ewy odbyły się kolejne prace. Została zagruntowana cześć ścian środkiem hydroizolacyjnym. Dwie super dziewczyny cięły drewno na opał. Rozpoczęliśmy także układanie płytek ściennych w kuchni. - Serdeczne podziękowania składam firmom SEDNA SP.Z.O.O z Brzeska oraz ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN z Brzeska za przekazanie potrzebnych materiałów budowlanych.
- Dziękuję także Piotrowi Śledź z firmy AP STONE KAMIENIARSTWO z Brzeska za transport materiałów budowlanych.
- Bardzo dziękuję również Panu Prezesowi BRZESKICH ZAKŁADÓW KOMUNALNYCH za przychylność oraz pracownikom za dostarczenie kontenera na odpady.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook 10.05.2025 r. Za nami kolejny pracowity dzień u Pani Ewy. Udało nam się zamontować płyty regips na sufitach w pokoju i łazience dzięki pomocy moich wspaniałym kolegów - przyjaciół. Uregulowałem również kolejną fakturę ze środków zbiórki na Pomagam.pl za zakup potrzebnych materiałów budowlanych. - Dziękuję bardzo JUREMU ze Słowacji, KRZYSZTOFOWI z Jasienia, LESZKOWI z Jasienia i dziewczynom za wsparcie.
- Dziękuję serdecznie Firmie ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN z Brzeska za ufundowanie płyt gipsowo-kartonowych.
- Wielkie podziękowania składam także RESTAURACJI POD JESIONAMI z Dębna za ufundowanie i dostarczenie przepysznego obiadu.
Poszukujemy osobę do szpachlowania sufitu około 20 m2 Proszę o kontakt 663 883 396. Dariusz Bruc. źródło: Facebook.com 12.05.2025 r. Dzisiaj rozpoczęliśmy szpachlowanie sufitów. Za pomoc i poświęcony czas dziękuję Marcinowi. Bardzo serdecznie dziękuję Konradowi z Mokrzysk za przekazanie materiałów budowlanych dla Pani Ewy. Jeśli ktoś ma na zbyciu białą farbę i grunt do malowania ścian proszę o kontakt telefoniczny 663 883 396. Dariusz Bruc. źródło: Facebook. 13.05.2025 r. Dzisiaj kontynuowaliśmy szpachlowanie drugi raz, zamontowaliśmy także kilka płyt gipsowo-kartonowych na ścianach, tam gdzie była potrzebna. Za dzisiejszą pomoc serdecznie dziękuję Marcinowi. Bardzo serdecznie dziękuję Jankowi z KEBAB U PAJDY z Brzeska za ufundowanie bardzo smacznych kebabów. Dariusz Bruc. źródło: Facebook.com 16.05.2025 r. Za nami bardzo pracowity dzień u Pani Ewy. Wykonywaliśmy dalsze prace związane z przyłączem wody przy użyciu koparki i łopaty. - Bardzo dziękuję KAMILOWI KAZEK Z FIRMY KAMEX ROBOTY ZIEMNE za bezpłatne dokonanie wykopów pod studzienkę wodomierzową i instalacje wodną.
- Dziękuję także Pani Ewie i Radnemu Zbigniewowi Łanocha za pomoc w zasypywaniu przekopów.
- Ponownie serdecznie dziękuję FIRMIE SEDNA z Brzeska za przekazanie studzienki️ wodomierzowej.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook. 19.05.2025 r. Dzisiaj zaczęliśmy gruntować ściany w niektórych pomieszczeniach przed malowaniem. Zaczęły się także prace kafelkarskie. - Dzięki Panu Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia i jego koledze kafelkarzowi, udało się zrobić podłogę w pomieszczeniu gospodarczym i na ścianach w łazience w części prysznicowej.
- DZIĘKUJĘ również Panu Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, który u Pani Ewy szpachluje ściany i robi piękną pracę wykończeniową.
- Dziękuję serdecznie REJONOWEMU PRZEDSIĘBIORSTWU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI w Brzesku na czele z PREZESEM i KIEROWNICTWEM za przychylność oraz Panom z tej firmy, którzy wykonali dziś podłączenie wody.
Daniel Bruc. źródło: Facebook. 20.05.2025 r. Dzisiaj u Pani Ewy kontynuowaliśmy prace. Udało się wygładzić oraz zagruntować ściany w kuchni i łazience. - Dzięki Panom z Firmy SERWIS ELEKTRYCZNY KAWIK MAREK z Tarnowa udało się sprawnie wykonać przyłączenie prądu do słupa energetycznego. Dziękuję bardzo Panowie
- Dziękuję ponownie Panu Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia i jego koledze za ułożenie płytek w kuchni na podłodze.
- Serdecznie dziękuję także Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ za kolejny dzień pracy u Pani Ewy.
- Dziękuję także Panom z REJONOWEGO PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI w Brzesku za odłączenie starego przyłącza wody.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook 21.05.2025 r. Dzisiaj kontynuowaliśmy szpachlowanie i gładzenie ścian oraz wkłuliśmy otwór pod wentylację. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą pracę i pomoc - MARCINOWI z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
- Dziękuję także PANU WALDEMAROWI STÓS za przekazanie potrzebnych materiałów wykończeniowych.
W imieniu Pani Ewy bardzo prosimy o dalsze wpłaty pieniężne na Pomagam.pl, gdyż na pewno zabraknie nam funduszy. Wykorzystaliśmy już prawie wszystkie środki a jesteśmy coraz bliżej końca. Dariusz Bruc źródło: Facebook 24.05.2025 r. Udało się rozpocząć fugowanie, obsadzić futrynę i umocować parapety w pokoju i łazience oraz zamontować gniazda elektryczne. - Za pomoc w pracach serdecznie dziękuję moim przyjaciołom Krzysztofowi z Jasienia, Grzegorzowi z Mokrzysk, Leszkowi z Jasienia oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia. BRAWA dla Was Panowie.
- Serdecznie dziękuję również RESTAURACJI POD JESIONAMI Z DĘBNA za ufundowanie przepysznego obiadu
- Serdecznie dziękuję FIRMIE BEL-POL PODŁOGI-DRZWI-PANELE z Brzeska za przekazanie drzwi dla Pani Ewy.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook 27.05.2025 r. Za nami kolejny udany dzień u Pani Ewy z Jasienia. Kontynuowaliśmy gruntowanie ścian oraz gładzenie ścian w tych miejscach, gdzie jeszcze była taka potrzeba. - Serdecznie dziękuję Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ za pomoc I poświęcony czas.
- Dziękuję również firmie ŁUKASZ OSTREK ZAKŁAD USŁUGOWY z Warysia za przekazanie i transport piasku.
- Dziękuję także Panom MATEUSZ WĘGRZYN I GABRIEL HERTRICH-WOLEŃSKI z Firmy MAWEX-EKO z Brzeska za prace przy przyłączeniu wody.
Dariusz Bruc
PS Jakby ktoś miał na zbyciu CEMENT- potrzebnych jest 6 worków.
źródło: Facebook 30.05.2025 r. Wczoraj udało nam się ułożyć panele podłogowe w pokoju oraz ułożyć płytki na podłodze w łazience. Została również ostatecznie doprowadzona woda do domu. - Za wczorajszą pracę, pomoc I poświęcony czas dziękuję Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ,
- Grzegorzowi z Mokrzysk, Panu Radnemu Zbigniewowi Łanocha oraz jego koledze,
- Dziękuję także firmie ŁUKASZ OSTREK ZAKŁAD USŁUGOWY z Warysia za przekazanie cementu.
Dziękuję serdecznie także Firmom: - SEDNA Z BRZESKA za przychylność oraz
- MATEUSZ WĘGRZYN I GABRIEL HERTRICH-WOLEŃSKI Z FIRMY MAWEX-EKO za przyłączenie wody.
Dariusz Bruc. źródło: Facebook 2.06.2025 r. Dziś udało się dokończyć obsadzanie kolejnych drzwi oraz ocieplić i zamontować ściankę karton-gipsową w łazience, która została ufundowana przez firmę TADEUSZ PABIAN ZAKŁAD USŁUGOWO HANDLOWY z Brzeska. - Dziękuję bardzo za pomoc MARCINOWI z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
- Grzegorzowi z Mokrzysk oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia.
- Dziękuję także Pani Dorocie z firmy BEL-POL z Brzeska za przekazanie drzwi.
Serdecznie dziękuję również RESTAURACJI GRECJA z Brzeska za ufundowanie I dostarczenie pysznego domowego obiadu. Dariusz Bruc. źródło: Facebook. 03.06.2025 r. Dzisiaj zamontowaliśmy prysznic oraz toaletę. Dziękuję serdecznie Grzegorzowi z Mokrzysk za pomoc i poświęcony czas. Dariusz Bruc. źródło: Facebook 5.06.2025 r. Wczoraj dzięki Danielowi ze Szczepanowa udało się pomalować dwukrotnie ściany na biało. Dziękuję mu bardzo za pomoc. Zamontowana została także deszczownica w prysznicu, klamki oraz cześć listew przypodłogowych. - Wielkie podziękowania składam firmie TADEUSZ PABIAN ZAKŁAD USLUGOWO-HANDLOWY z Brzeska za przekazanie farb i innych materiałów wykończeniowych.
- Dziękuję również firmie WIKARO DACHY z Brzeska za przekazanie i dostarczenie blachy na podbitkę.
- Dziękuję bardzo Panu Dariuszowi Lis i jego żonie z Jasienia za zasypanie i wyrównanie terenu koparką po przyłączeniu wody.
- Serdecznie dziękuję firmie GEOPLAN PRACOWNIA GEODEZYJNA GROŃSKI W. Z Brzeska za dokonanie potrzebnych pomiarów geodezyjnych i naniesienie ich na mapy.
Za pomoc w pracach dziękuję bardzo Danielowi ze Szczepanowa, Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ oraz Grzegorzowi z Mokrzysk. Dariusz Bruc. Źródło: Facebook. 6.06.2025 r. Dzisiaj udało nam się rozpocząć montaż kuchni oraz drugie szpachlowanie ścian w łazience. Za pomoc dziękuję bardzo: - Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ oraz
- Adrianowi z firmy AB-SIZE MEBLE NA WYMIAR.
- Dziękuję także wspaniałej Basi oraz jej przyjaciołom i znajomym za zbiórkę środków finansowych i zakup nowej pralki. (Faktura na zdjęciu). Pani Ewa bardzo się z tego cieszy i również mocno dziękuje.
- Serdecznie dziękuję także Konradowi Klimek z firmy KLIMEK FINANSE I UBEZPIECZENIA za wsparcie i przychylność.
- Dziękuję Panu Mariuszowi za przekazanie części mebli dla Pani Ewy.
Opłaciłem także kilka faktur. W razie pytań proszę o kontakt 663 883 396. Dariusz Bruc 10.06.2025 r. U Pani Ewy wiele dobrych zmian od wczoraj. - Składam serdecznie podziękowania Agnieszce Skołyszewskiej, Marii Świątkowskiej , Piotrowi Zelka, Markowi Kołdras i Krzysztofowi Wasyłka oraz Grzegorzowi z Mokrzysk. Dzięki waszej zbiórce pieniędzy i waszej hojności, udało się zakupić mebelki kuchenne w bardzo dobrym stanie. W związku z tym meble, które były dotychczas częściowo zamontowane w kuchni będą przeniesione i wykorzystane w pomieszczeniu gospodarczym.
Udało się także dokończyć kafelkowanie tam gdzie była taka potrzeba, kontynuowaliśmy montaż listew przypodłogowych. - Serdecznie podziękowania składam Krzysztofowi z Jasienia, Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia oraz jego koledze za pomoc.
- Dziękuję także Grzegorzowi z Mokrzysk za montaż kuchni oraz Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA za pomoc.
- Bardzo dziękuję Piotrowi Śledź z firmy AP STONE KAMIENIARSTWO z Brzeska za transport mebli kuchennych do Pani Ewy.
- Wielkie dzięki składam Danielowi ze Szczepanowa oraz jego koledze za przekazanie lodówki dla Pani Ewy.
- Dziękuję serdecznie Iwonie Baranowskiej oraz Panu Tadeuszowi Chojeckiemu za przychylność.
- Dziękuję także firmie SEDNA z Brzeska za przychylność.
Dariusz Bruc 14.06.2025 r. Za nami kilka dni prac u Pani Ewy. Udało się dokończyć wygładzenie ostatnich ścian w łazience, zagruntować i pomalować. - Zostały częściowo położone akryle i sylikony.
- Został wykonany cały tzn. biały montaż oraz zamontowany bojler na ciepłą wodę.
- Zakończyliśmy prace elektryczne. Zostały zamontowane gniazdka elektryczne i lampy.
- Zakończyliśmy także montaż listew przypodłogowych. Została podłączona pralka i płyta indukcyjna.
Za dotychczasowe prace i poświęcony czas dziękuję bardzo: - Danielowi ze Szczepanowa, Grzegorzowi z Mokrzysk,
- Marcinowi z Firmy REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ,
- Krzysztofowi z Jasienia oraz Radnemu Zbigniewowi Łanocha z Jasienia.
- Dziękuję serdecznie FIRMIE ZAKŁAD USŁUGOWO-HANDLOWY TADEUSZ PABIAN z Brzeska oraz pracownikom za przekazanie materiałów budowlanych.
Kolejną ważną pracą, którą udało się wykonać było zamontowanie podbitki, którą przekazała firma WIKARO DACHY z Brzeska. A jej wykonawcą jest firma FRB SZCZECINA. Chłopaki brawa dla Was. - Serdecznie podziękowania składam Pani Dyrektor MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ w Brzesku oraz jej pracownikom za przekazanie Pani Ewie potrzebnego wyposażenia kuchennego
- Wielkie podziękowania składam firmie SEDNA z Brzeska za przekazanie potrzebych materiałów do łazienki.
- Dziękuję także firmie BUMAT Jerzy Rybicki z Brzeska za przekazanie materiałów budowlanych.
Dziękuję również RESTAURACJI GALICYJSKA z Brzeska za ufundowanie pysznego domowego obiadu. Zapłaciłem także faktury za zakupione potrzebne materiały z Państwa zbiórki na Pomagam.pl Dariusz Bruc. źródło: Facebook.com 24.06.2025 r. Dzisiaj jest mój przedostatni wpis związany z pomocą dla Pani Ewy z Jasienia. Jutro wyślę rozliczenie finansowe, aby mieli Państwo wgląd do tego jak zostały wydane Państwa pieniądze zebrane na Pomagam.pl. Wczoraj została przeze mnie zamknięta zbiórka na Pomagam.pl (Wpłat dokonały 276 osoby na łączną kwotę 26 005 zł - przypis Admin). Wczoraj także odebraliśmy od Pani Ewy wszystkie nasze narzędzia, tak że uważam remont za ukończony. Dariusz Bruc. źródło: Facebook. Podsumowujące podziękowania organizatora zbiórki zobaczyć można TUTAJ ».
25.06.2025 r. Tak jak wczoraj obiecałem, dzisiaj chciałbym Państwu przedstawić rozliczenie finansowe z Państwa wpłat ze zbiórki na Pomagam.pl. Dzięki Państwa hojności udało zebrać się 26005 zł. Tylko dlatego, że wielka rzesza lokalnych przedsiębiorców oraz osób prywatnych przekazała materiały oraz częściowo wkład pracy własnej w remont u Pani Ewy, ta kwota wystarczyła na pokrycie pozostałych niezbędnych kosztów. W związku z tym, po zapłaceniu koniecznych faktur oraz robocizny zostało jeszcze 1927,54 zł. Po przedyskutowaniu postanowiliśmy za tą kwotę zakupić dla Pani Ewy kominek/kozę plus akcesoria do ogrzewania zimą. Kominek ten posiada wszystkie certyfikaty oraz spełnia wymagane warunki. Będzie on dostarczony bezpośrednio do Pani Ewy a Pani Ewa zostanie poinformowana o tym, w którym dniu będzie przesyłka u niej. Ten kominek będzie już kompletnym dopieszczeniem, aby Pani Ewa miała ciepło w zimę.
W związku z tym wszystkie środki z Państwa zbiórki na Pomagam.pl zostały zagospodarowane co do grosza. Jeżeli kogoś wczoraj pominąłem w podziękowaniach to bardzo przepraszam ale za dużo na głowie. Na pewno jednak chciałbym podziękować Pani Ewie, która dzielnie nam pomagała w miarę swoich możliwości. Życzymy jej dużo zdrowia, radości z mieszkania w bezpiecznym i ciepłym domu. Mogło się to wszystko wydarzyć tylko Dzięki Państwa pomocy i wielkim sercom. Poniżej zamieszczam rozliczenie. Wszystkie te dokumenty będę przechowywał przez kolejne 5 lat. W razie jakichkolwiek pytań w sprawie rozliczenia zapraszam do kontaktu telefonicznego 663 883 396. A teraz na koniec jeszcze raz dziękujemy z Radnym Zbigniewem Łanocha z Jasienia za dobre słowa oraz wsparcie. Chociaż nie jestem żołnierzem to chciałbym się z Państwem pożegnać po żołniersku i wracam do moich rodzinnych i prywatnych obowiązków. ODMELDOWUJE SIĘ. Dariusz Bruc. źródło: Facebook. Od admina:Pozostałe faktury zamieściłem we wcześniejszych wpisach (patrz powyżej). Można też je zobaczyć na profilu Facebook Dariusza Bruca.
Wpłaty na konto w serwisie pomagam.pl proszę wpłacać TUTAJ.Zbiórka zakończona w dniu 23.06.2025 r. 6.07.2025 r. Jeden z mieszkańców bloku na os. Ogrodowa ofiarował Pani Ewie z Jasienia: rozkładaną wersalkę, dwa fotele, stół kuchenny z krzesłami, stolik pod TV i dwie małe szafki. W związku z tym poszukuję większego samochodu oraz 3-4 wolontariuszy, którzy pomogliby znieść w/w meble z 4 piętra, załadować na samochód, zawieź do Jasienia a następnie wyładować je i wnieść do mieszkania Pani Ewy. Osoby chętne do pomocy proszę o kontakt na maila: <logic@pro.onet.pl> lub do administratora portalu, a także poprzez mój profil na Facebook, ewentualnie telefonicznie w godz. 9-17, na nr. 14 686 2333 lub 14 686 4888. Waldemar Stós 14.07.2025 r. Chciałbym serdecznie podziękować Pani Izabelli Czerneckiej wraz z rodziną za przekazanie dla Pani Ewy z Jasienia mebli oraz akcesoriów gospodarstwa domowego. Waldemar Stós
16.07.2025 r. Bardzo dziękuję Pani Edycie i Markowi Czuj za udostępnienie samochodu dostawczego jak i pomoc w przewiezieniu i przeniesieniu mebli wraz z Jarosławem Wodą dla Pani Ewy z Jasienia. Waldemar Stós 17.07.2025 r. Serdeczne podziękowania dla Państwa Edyty i Marka Czujów za zorganizowanie transportu śmieci od Pani Ewy i pomoc w porządkowaniu terenu. wraz z Jarkiem Wodą. Na ręce druha Piotra Forysia składam podziękowania za udział i poświęcony czas w pomocy przy porządkowaniu terenu wokół domu pani Ewy wraz z druhami z OSP Jasień. Waldemar Stós
(bap)
|