Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic 
  Home  |   Almanach  |   BBS  |   Forum  |   Historia  |   Informator  |   Leksykon  |   Linki  |   Mapa  |   Na skróty  |   Ogłoszenia  |   Polonia  |   Turystyka  |   Autor  
 

Wyjątkowo liczny Przegląd   (bap)  2010-01-20

Już w najbliższą niedzielę 24 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej zaprezentują się grupy kolędnicze z regionu tarnowskiego.

Spośród  wszystkich  uczestników Przeglądu wybrane grupy kolędnicze wezmą udział  w porannej Mszy Św., a  po  jej  zakończeniu w  korowodzie przejdą do budynku Domu Kultury. O godz. 10:00  rozpoczną się pierwsze występy  kolędników,  które  potrwają do późnych godzin wieczornych.

Bieżąca edycja przeglądu przerosła oczekiwania organizatorów – do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 27 grup kolędniczych – w tym 10 dziecięcych, 8 młodzieżowych i aż 9 dorosłych. To dobra wiadomość zarówno dla organizatorów, jak i osób od wielu lat związanych z ruchem kolędniczym – ich praca i wytrwałość oraz wieloletnia praca dają efekty w postaci kontynuacji dawnych obrzędów. Równie licznie uczestnicy dopisali na XX Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” w roku 2002.

Nad przebiegiem konkursu będzie czuwała komisja artystyczna w składzie: Maria CETERA - etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, Magdalena KROH - etnograf z Nowego Sącza, Aleksander SMAGA - muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Marek Nawara Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Pająk Starosta Bocheński oraz Tadeusz Klimek Wójt Gminy Lipnica Murowana.

Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej, Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ” z Nowego Sącza oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Dodatkowe  informacje  dotyczące  Przeglądu  można  uzyskać pod nr tel. 014 68 52 108, 603 748 008, oraz za pośrednictwem  poczty  elektronicznej kulturalipnica@wp.pl.


Lipnica Murowana, 24 stycznia 2010 r.

PROGRAM

Godz. 9.00 – 10.00         Msza Św. w kościele Św. Andrzeja w Lipnicy Murowanej

godz. 10.00 – 10.10 Uroczyste rozpoczęcie XXVIII Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych  o LIPNICKĄ GWIAZDĘ

GRUPY DZIECIĘCE

1. godz. 10.10 – 10.25    GK MALI KOLĘDNICY z Lubczy Program: HERODY

2. godz. 10.25 – 10.40    GK MĘDRKOWIE z Radgoszczy Program: HERODY

3. godz. 10.40 – 10.55    GK HERODY z Rzepiennika Suchego Program: HERODY

4. godz. 10.55 – 11.05    GK GWOŹDZIECKIE DRABY z Gwoźdźca Program: DRABY

5. godz. 11.05 – 11.10    GK SZCZODROKI z Rzepiennika Suchego Program: SZCZODROKI

6. godz. 11.10 – 11.15    GK MALI KOLĘDNICY  z Rajbrotu Program: HERODY

7. godz. 11.15 – 11.20    GK Z GWIAZDĄ z Gwoźdźca Program: Z GWIAZDĄ

8. godz. 11.20 – 11.35   GK HERODY z Połomia Dużego Program: HERODY

9. godz. 11.35 – 11.40   GK SZCZODROKI z Rzepiennika Suchego Program: SZCZODROKI

10. godz. 11.40 – 11.55  GK Z GWIAZDĄ z Muchówki Program: Z GWIAZDĄ

godz. 11.55 – 12.30  omówienia prezentacji spotkanie wszystkich kierowników grup dziecięcych

z komisją artystyczną

GRUPY MŁODZIEŻOWE

1. godz. 12.30 – 12.45   GK TUROŁAZIKI z Radgoszczy Program: HERODY

2. godz. 12.45 – 12.55  GK HERODY z Rajbrotu Program: HERODY

3. godz. 12.55 – 13.10   GK LUBCZANIE z Lubczy Program: HERODY

4. godz. 13.10 – 13.25 GK HERODY z Gwoźdźca Program: HERODY

5. godz. 13.25 – 13.35 GK DROBY z  Olszyn Program: DROBY

6. godz. 13.35 – 13.50  GK HERODY z Królówki Program: HERODY

7. godz. 13.50 – 14.05 GK LIPNICZANIE z Lipnicy Murowanej Program: HERODY

8. godz. 14.05 – 14.20    GK Z SZOPKĄ z Połomia Dużego Program: Z SZOPKĄ

godz. 14.30 – 15.00  omówienia prezentacji spotkanie wszystkich kierowników grup młodzieżowych z komisją artystyczną

godz. 15.00 ogłoszenie wyników I cz. Przeglądu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród

GRUPY DOROSŁE

1. godz. 16.00 – 16.15   GK SZCZUCINIANIE ze Szczucina Program: HERODY

2. godz. 16.15 – 16.30   GK ZALASOWIOKI z Zalasowej Program: HERODY

3. godz. 16.30 – 16.45   GK GRUSZOWIACY z Gruszowa Wielkiego Program: PASTUSZKI

4. godz. 16.45 – 17.00   GK HERODY z Radłowa Program: HERODY

5. godz. 17.00 – 17.15   GK PLEŚNIOKI z Pleśnej Program: HERODY

6. godz. 17.15 – 17.30   GK NIECZAJNIACY z Nieczajnej Górnej Program: HERODY

7. godz. 17.30 – 17.45   GK DRABY z Gwoźdźca Program: DRABY

8. godz. 17.45 – 18.00   GK HERODY z Uszwi Program: HERODY

9. godz. 18.00 – 18.15   GK HERODY z Lipnicy Dolnej Program: HERODY

godz. 19.15  Ogłoszenie wyników II cz. Przeglądu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród

godz. 19.30  omówienia prezentacji spotkanie wszystkich kierowników grup dorosłych z komisją artystyczną

comments powered by Disqus


Copyright © 2004-2020 Zbigniew Stos Wszelkie prawa zastrzezone.
Uwagi, opinie i komentarze prosze przesylac na adres portal.brzesko.ws@gmail.com