Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic
  Home  |   Almanach  |   BBS  |   Forum  |   Historia  |   Informator  |   Leksykon  |   Linki  |   Mapa  |   Na skróty  |   Ogłoszenia  |   Polonia  |   Turystyka  |   Autor

Patryk Rogóż z Borzęcina Mistrzem Świata MMA Federacji WKF, brązowy medal Mikołaja Ziółko z Bielczy.  (pk)  2014-11-22

W dniach 10-15 listopada br. odbyły się w Pradze Mistrzostwa Świata Federacji WKF. Reprezentanci naszego kraju startowali w kilku silnie obsadzonych konkurencjach, tj. w K1, Kickboxingu, Muay Thai oraz w MMA.

Zawody były świetną okazją do skonfrontowania w oktagonie umiejętności polskich zawodników na tle ich międzynarodowych konkurentów. Konfrontacja ta wypadła nad wyraz udanie. Po ciężkich, widowiskowych i efektywnych bojach reprezentanci Polski wywalczyli 5 złotych medali, 1 srebrny oraz 2 brązowe medale.

W gronie tryumfatorów Mistrzostw Świata znaleźli się: mieszkaniec Borzęcina, Patryk Rogóż, który stanął na najwyższym stopniu podium i wywalczył tytuł Mistrza Świata MMA oraz Mikołaj Ziółko z Bielczy, który w swojej kategorii 90kg zdobył brązowy medal.

- Pojechaliśmy z naszego klubu cztero osobową reprezentacją w skład której wchodzili: Patryk Rogóż, Mikołaj Ziółko, Łukasz Góral, Sebastian Porębski i ja, jako trener naszych zawodników, ale też całego polskiego teamu MMA - mówi Tomasz Knap z Fightmana Bochnia. - Starałem się przygotować naszych zawodników jak najlepiej i myślę, że to mi się udało ponieważ każdy z nich wrócił z medalem, a konkurencja była naprawdę duża.

Po ciężkich, widowiskowych i efektywnych bojach zawodnicy Fight Club Fightman wywalczyli cztery medale. Poza Patrykiem Rogóżem oraz Mikołajem  Ziółko,  medale wywalczyli Łukasz Góral brąz 65kg MMA i Sebastian Porębski brąz 75kg K1. (...)