Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic 
  Home  |   Almanach  |   BBS  |   Forum  |   Historia  |   Informator  |   Leksykon  |   Linki  |   Mapa  |   Na skróty  |   Ogłoszenia  |   Polonia  |   Turystyka  |   Autor  
 

Osiągnięcia uczniów PSP nr 3 w roku szkolnym 2014/2015  (Magdalena Głowacka - Zastawnik)  2015-07-10

Dwa tygodnie temu zakończył się rok szkolny. Przyszedł więc czas na kolejne podsumowanie sukcesów i osiągnięć uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku. Wszystkie z nich to efekt połączenia pasji, zapału oraz ciężkiej pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy cierpliwie „szlifowali” talenty swoich podopiecznych.

Dzięki wytrwałości i ogromnemu zaangażowaniu kadry nauczycielskiej „trójka” może się poszczycić wspaniałymi uczniami, którzy zajmują laureackie miejsca w różnych konkursach. Lista naukowych i artystycznych osiągnięć jest bardzo długa, dlatego poniżej, w telegraficznym skrócie, przedstawiamy te najważniejsze:

1. Szczególne słowa uznania należą się uczennicy klasy VI C – Julie Plewie, która w minionym roku szkolnym odniosła wiele sukcesów w różnych dziedzinach.  Uzyskała tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, II Małopolskiego Dyktanda Historycznego „Po polsku o historii”  a także Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Skarby przyrody i ich ochrona”. Ponadto Julia zdobyła 1. miejsce w etapie wojewódzkim i 5. miejsce w kraju w VII Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym „Klio 2015” organizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej.



2. Uczeń klasy VI D, Bartłomiej Tota, uzyskał 11. miejsce w kraju oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK! (TIK?-TAK!)”. Jest także finalistą Małopolskiego Konkursu Informatycznego „Małopolskie Baltie 2015”.

3. Udany rok był również dla Anny Solak, uczennicy klasy V D.  Zdobyła ona I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Klio 2014” - Polskie Symbole Narodowe w kategorii klas piątych. Ponadto uzyskała III miejsce w gminnym konkursie czytelniczym „W świecie Zemsty Aleksandra Fredry”. W finale Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego dla klas V  Ania znalazła się wśród 10 najlepszych uczniów i uzyskała tytuł laureata tego konkursu.



4. Finalistami Międzypowiatowego Konkursu Poprawnego Pisania w Języku Angielskim „Spelling Competition 2015” zostało czworo uczniów „trójki” : Magdalena Zdybel ( VI D), Paweł Serwin (VI C), Stanisław Solak (VI C) i Filip Prokop (VI C). Laureatem konkursu i zdobywcą 3. miejsca został Filip Prokop.



5. W I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej dla uczniów z klas IV – VI I miejsce w kategorii klas V zdobyła Weronika Pajor z klasy V B, II miejsce w kategorii klas IV przypadło Emilii Tobole z klasy IV C, natomiast II miejsce w kategorii klas VI uzyskała Maria Mikołajek z klasy VI D.



6. W X konkursie literackim „Na tatrzańskim szlaku” pod hasłem „Pogodne wędrowanie” wyróżnienie w finale wojewódzkim uzyskała Julia Sieniatecka z klasy V B.



7. Magdalena Zdybel, uczennica klasy VI D, zdobyła 1. miejsce w gminnym konkursie ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii” pod patronatem Burmistrza Brzeska

8. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Małgorzaty Strzałkowskiej  pod hasłem „Wierszyki łamiące języki” Rozalia Zelek z klasy III C zdobyła 3. miejsce, a Julia Chrabąszcz z tej samej klasy – wyróżnienie.

9. Otylia Styrna, uczennica klasy III C, w finale IX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Kaktus” zdobyła 3. miejsce i tym samym otrzymała tytuł laureata.

10. Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii w kategorii klas I – III oraz nominację do finału XII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego uzyskal Klaudia Sambor z klasy III C.

11. Szkolne Koło Teatralne „Miszmasz” zostało nagrodzone  podczas IV Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” oraz otrzymało tytuł laureata 30. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu za spektakl pod tytułem „Jestem Alicja!”.



Ponadto zespół teatralny uzyskał wyróżnienie na  III Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej w Krakowie.



12. W Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "Architektura powiatu brzeskiego" zorganizowanym przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku 1. miejsce i nagrodę zdobyła Julia Zych z klasy VI D, a wyróżnienia otrzymały: (VI D), Zuzanna SowaAnna Zych (IV C), Daria Lewandowska ( V A) i Patrycja Piekarz (VI D).



13. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Znaczek pocztowy z Mikołajem Kopernikiem” zorganizowanym przez PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej miejsce pierwsze i nagrodę otrzymała Emilia Woda z klasy V B, miejsce drugie przyznano Julii Zych z klasy VI D, a wyróżnienia powędrowały do rąk Dawida Lesia z klasy V A i Marceliny Żurek z klasy V B.



14. Laureatkami VIII  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Malowane poezją” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zostały Maria Kraj z klasy IV C oraz Karolina Cabała z klasy VI A.

15. Podczas X pleneru malarskiego uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Brzesko nagrodę za pracę plenerową otrzymała Julia Zych z klasy VI D.

16. Laureatką wojewódzkiego Przeglądu pieśni legionowej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa małopolskiego realizowanego w ramach Programu „Na drodze do Polski Niepodległej”  została Zuzanna Patulska z klasy VI C. Do grona finalistek tego konkursu należą natomiast: Aleksandra Świerczek z klasy IV A, Hanna Górczewska z klasy V D, Maria Mikołajek z klasy VI D i Emilia Zdebska z klasy VI B.



17. Pierwsze miejsce w finale VII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania 2014” zdobyła Maria Mikołajek z klasy VI D. Wyróżnienie w etapie rejonowym uzyskał Franciszek Garbień z klasy IV C.



Magdalena Głowacka - Zastawnik

comments powered by Disqus


Copyright © 2004-2020 Zbigniew Stos Wszelkie prawa zastrzezone.
Uwagi, opinie i komentarze prosze przesylac na adres portal.brzesko.ws@gmail.com