Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic 
  Home  |   Almanach  |   BBS  |   Forum  |   Historia  |   Informator  |   Leksykon  |   Linki  |   Mapa  |   Na skróty  |   Ogłoszenia  |   Polonia  |   Turystyka  |   Autor  
 

Pływaniem uczciliśmy Święto Niepodległości  (Waldemar Pytka)  2015-11-12

W ubiegły wtorek 10 listopada na Krytej Pływalni BOSiR w Brzesku odbyły się XIII Zawody Pływackie z okazji Św. Niepodległości. Zawody otworzył Burmistrz Brzeska Pan Grzegorz Wawryka . Było to święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz święto miłośników pływania, których liczba wyniosła 97 uczestników. Organizatorami zawodów byli: Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku, Stowarzyszenie Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR Brzesko „BOSiR TEAM” oraz Gmina Brzesko.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że ogromna liczba uczestników to są dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej, dla których w szczególności zawody są organizowane. Za to należą się szczególne podziękowania dla rodziców, którzy poświęcają się dla rozwoju swoich dzieci po przez pływanie, uczestnictwo w zajęciach sekcji pływackiej BOSiR oraz udział w zawodach sportowych.

Zawodnicy tradycyjnie startowali w dwóch stylach pływackich: dowolnym i klasycznym na dystansie 25 lub 50 metrów w zależności od wieku. Sędzią głównym zawodów był Marcin Kacer – doświadczony trener oraz sędzia pływacki, który wychował kilku wspaniałych zawodników reprezentantów Polski, m.in. Wojtek Wojdak oraz Krystian Bałabuch. Najmłodszymi uczestnikami zawodów pływackich okazali się Basia Szczygiełek oraz Patryk Pawluk (oboje ur. w 2010 r.).

Dekoracji zwycięzców XIII Zawodów Pływackich z okazji Św. Niepodległości dokonał dyrektor BOSiR Pan Marek Dadej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji zawodów oraz tym, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Podziękowania kierujemy również do naszych partnerów.


Waldemar Pytka
Menadżer sportu
Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji


WYNIKI
    S T Y L   KLASYCZNY       
                         
                         25 m   

    KL. I - II  SP dziewczęta    szkoła/klub    czas
1    Skoczek Małgorzata    Sekcja BOSIR    27.61
2    Słabik Nadia    PSP  nr 12 w Krośnie    28.81
3    Wójcik Wiktoria    PSP nr 2 Brzesko    37.45
4    Zoremba Barbara    PSP nr 2 Brzesko     39.56
           
                          25 m   
    KL. I - II SP chłopcy    szkoła/klub    czas
1    Rabiasz Patryk    PSP nr 3 Brzesko    32.20
2    Słobodzian Marcel    PSP nr 2    33.04
3    Szczygiełek Dominik    PSP Nr 1 Jadowniki    34.55
4    Jędryka Nikodem    Sekcja BOSIR    35.97
5    Falkowski Wojciech    PSP nr 2 Brzesko    38.91
6    Dumieński Piotr    PSP nr 2    40.10
7    Włudyka Krystian    PSP Mokrzyska    41.14
         
                          50 m   
    KL. III - IV  SP dziewczęta    szkoła/klub    czas
1    Dadej Julia    Sekcja BOSIR    53.08
2    Brach Eryka    Sekcja BOSIR    55.83
3    Kaczmarek Laura    PSP nr 2 Brzesko    1.00.69
4    Kraj Dominika    PSP nr 2 Brzesko    1.06.44
5    Nosal Gabriela    PSP nr 2 Brzesko    1.12.51
6    Żak Emilia    PSP nr 3 Brzesko    1.21.72
7    Wójcik Julia    PSP nr 2 Brzesko    1.27.96
           
                           50 m   
    KL. III - IV SP chłopcy    szkoła/klub    czas
1    Bystroń Kacper    Sekcja BOSiR    53.68
2    Babicz Bartosz    Sekcja BOSiR    54.19
3    Kural Radosław    PSP Jasień    1.02.86
           
                           50 m   
    KL. V - VI SP dziewczęta    szkoła/klub    czas
1    Zwoleń Julia    Sekcja BOSiR    43.64
2    Pawłowska Weronika    Sekcja BOSiR    43.68
3    Mikulska Oliwia    Sekcja BOSIR    44.72
4    Gurgul Julia    Sekcja BOSiR    45.72
5    Sumara Patrycja    ZSz w Woli Dębińskiej    57,97

6    Falkowska Maria    PSP nr 2 Brzesko    1.00.39
7    Laska Karolina    PSP nr 2 Brzesko    1.01.30
8    Górska Barbara    PSP nr 2 Brzesko    1.03.60
9    Gacek Oliwia    PSP nr 2 Brzesko    1.08.33
10   Kuta Milena    PSP nr 2 Brzesko    1.08.38
11   Zydroń Anita    PSP nr 1 Jadowniki    1.09.88
12   Opoka Gabriela    PSP Poręba Spytkowska    1.13.21
           
                             50 m   
    Kl. V- VI SP chłopcy    szkoła/klub    czas
1    Szydłowski Erwin    BOSiR Brzesko    41.66
2    Klimas Aleksander    BOSiR Brzesko    46.70
3    Piróg Witold    PSP nr 2 Brzesko    1.13,43

       

S T Y L   D O W O L N Y       
                          
                              25 m   

        Kl. 0 i młodsze dziew. i chł.    szkoła/klub    czas
    1    Nosek Jakub    Przedszkole w Bochni    42.86
    2    Jakubas Miłosz        51.59
    3    Baniak Karol    Przedszkole Nr 4 Brzesko    53.89
    4    Pawluk Patryk    Przedszkole Nr 1 Brzesko    1.01.64
    5    Szczygiełek Barbara    Przedszkole w Jadownikach    1.07.08
    6    Ropek Anna        1.59.04
                          
                              25 m   
        Kl. I i II dziewczęta    szkoła/klub    czas
    1    Zych Antonina    PSP nr 3 Brzesko    30.36
    2    Sara Szydłowska    PŁYWAK Bochnia    31.41
           
                               25 m   
        Kl. I i II chłopcy    szkoła/klub    czas
    1    Koczwara Oliwier    Sekcja BOSiR    25.14
    2    Warchoł Maciej    PSP nr 1 Bochnia    27.96
    3    Fedek Dawid    PSP Jasień    31.22
    4    Płachta Michał    PSP nr 2 Brzesko    35,17
    5    Kural Michał    PSP Jasień    39.75
    6    Jakubas Szymon    PSP Wojnicz    41.82
    7    Dukała Aleksander    ZSz w Bogucicach    48.85
           
                              50 m   
        KL. III - IV SP dziewczęta    szkoła/klub    czas
    1    Marek Amelia    Sekcja BOSiR    35.43
    2    Smoleń Patyrycja    Sekcja BOSiR    38.67
    3    Kusion Judyta    Sekcja BOSiR    38.96
    4    Sowa Emilia    Sekcja BOSiR    47.22
    5    Gicala Natalia    Sekcja BOSiR    51.58
    6    Kołek Nikola    PSP nr 1 Jadowniki    52.96
    7    Kura Anna    PSP nr 1 Jadowniki    1.05.33
    8    Hojnowska Klara    PSP nr 1 Jadowniki    1.08.29
    9    Dzieńska Anna    PSP nr 1 Jadowniki    1.08.33
   10    Kurtyka Kamila    Sekcja BOSiR    1.10.58
   11    Klimek Aleksandra    PSP nr 2 Brzesko    1.11.42
   12    Nosek Magdalena    PSP Nr 2 w Bochni    1.13.96
   13    Wójcik Karolina    PSP nr 2 Brzesko    1.58.33
               
                                50 m   
        KL. III - IV SP chłopcy    szkoła/klub    czas
    1    Gibuła Patryk    Sekcja BOSiR    35.60
    2    Kuś Aleksander    PSP nr 2 Brzesko    51.31
    3    Wielgosz Sebastian    PSP nr 1 Jadowniki    55.29
    4    Zoremba Antoni    PSP nr 2 Brzesko    59.37
    5    Konstanty Maciej    PSP Uszew    2.11.46
               
                                50 m   
        Kl. V i VI SP dziewczęta    szkoła/klub    czas
    1    Madej Maja    Sekcja BOSiR    34.38
    2    Gicala Patrycja    Sekcja BOSiR    38.58
    3    Brach Oliwia    Sekcja BOSiR    39.57
    4    Borowiec Aleksandra    Sekcja BOSiR    39.7
    5    Czuba Natalia    Sekcja BOSiR    40.81
    6    Czerczak Maja    PSP nr 2 Brzesko    55.28
    7    Górska Zofia    PSP nr 2 Brzesko    56.16
    8    Kurtyka Gabriela    Sekcja BOSiR    1.05.29
    9    Kura Klaudia    PSP nr 1 Jadowniki    1.12.17
               
                                 50 m    
        Kl. V i VI SP chłopcy    szkoła/klub    czas
    1    Masiuk Ksawery    Sekcja BOSiR    31.51
    2    Garbień Franciszek    Sekcja BOSiR    41.14
    3    Olszewski Łukasz    PSP nr 2 Brzesko    45.01
    4    Kądziołka Eryk    PSP nr 2 Brzesko    48.10
    5    Chmal Robert    PSP nr 3 Brzesko     1.03.91
    6    Mocię Maciej    PSP nr 2 Brzesko    1.05.61
               
                                   50 m    
        OPEN - kobiety    szkoła/klub    czas
    1    Kusion Weronika    Sekcja BOSiR    30.40
    2    Gorczyca Oliwia    PG nr 2 Bochnia    30.58
    3    Dudzik Karolina    ZSZ nr 1 Bochnia    1.15.53
               
                                   50m   
        OPEN - mężczyzni    szkoła/klub    czas
    1    Gucwa Radosław        26.98
    2    Błażejewicz Szymon    Pływak Bochnia    27.79
    3    Warchoł Kamil    LO nr 1 Bochnia    28.19
    4    Robak Kamil    Pływak Bochnia    29.75
    5    Zachara Maciej    Sekcja BOSiR    30.06
    6    Jędryka Marceli    Sekcja BOSiR    30.16
    7    Nowak Jan    Sekcja BOSiR    30.25
    8    Nieć Wiktor    Sekcja BOSiR    30.91
    9    Zachara Wojciech    Sekcja BOSiR    32.66
   10    Czerczak Krzysztof    PG nr 2 Brzesko    38.15


comments powered by Disqus


Copyright © 2004-2020 Zbigniew Stos Wszelkie prawa zastrzezone.
Uwagi, opinie i komentarze prosze przesylac na adres portal.brzesko.ws@gmail.com