|
Tytuł
Człowieka Roku 2016
"Nieoficjalnego Portalu Miasta Brzeska i Okolic" otrzymali (w kolejności alfabetycznej) |
Ks.
Michał Kotra (pośmiertnie) – kapłan z „krwi i kości”,
niebojący
się
trudnych wyzwań (9-letnia praca duszpasterska w Czechach), do końca
swoich dni żywo zainteresowany historią brzeskiej parafii pw. św.
Jakuba i samego miasta, czego dowodem m.in. artykuły na tym portalu. |
|
|
Zofia Mantyka
- za inteligentne, nie pozbawione humoru, a przy tym "trzeźwe"
spojrzenie na sprawy dotyczące kraju i naszego brzeskiego podwórka,
które wyraziła w opublikowanych na tym portalu ponad 50 felietonach.Felietony te cieszą się dużą poczytnością, chociaż wielu czytelników portalu (łącznie ze mną) nie ze wszystkimi poglądami Zofii Mantyki się zgadza. |
Zarząd
OKS – działający od kilkunastu miesięcy Zarząd (Maciej Pytka, Rafał
Zając, Łukasz Baniak, Marcin Jurkiewicz, Andrzej Różański)
podjął się,
w minionym roku, próby ratowania upadającego klubu, systematycznie
zmniejszając jego
zadłużenie poprzez rezygnację z „mocarstwowych” działań, i opierając
dalszą działalność przede wszystkim na szkoleniu dzieci i młodzieży. |
Ks.
Przemysław Podobiński – wikary w parafii pw. Miłosierdzia
Bożego
w
Brzesku, pełnił funkcję Koordynatora Rejonowego podczas
Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, m.in. angażując do pomocy
lokalnych przedsiębiorców i działaczy, utworzył i prowadził liczną
grupę Wolontariuszy, pokonując z nią wiele organizacyjnych trudności,
spowodował, że po ŚDM powstała grupa „Miłosierni” – czynnie działająca
na rzecz drugiego człowieka. W parafii jest odpowiedzialny za:koordynację pracy katechetycznej, Grupę Teatralną, Scholę Ziarenka Nadziei, Chór Parafialny, Kręgi Rodzin Domowego Kościoła. Jak poinformowali mnie parafianie, Przemysław Podobiński to ksiądz, który zapomina o sobie na rzecz drugiego człowieka, potrafi z każdym rozmawiać i poświęcić swój czas, pomimo tego że często mu go brakuje. |
Barbara
Krystyna Serwin – współzałożycielka i prezeska prężnie
działającego Brzeskiego Stowarzyszenia Kobiet z Problemami
Onkologicznymi „Amazonka”, autorka, wydanej w 2016 r., książki
„Słotwińska Pani – historia parafii Brzesko-Słotwina” – pierwszej tak
obszernej publikacji na temat
Słotwiny, współpraca przy redagowaniu artykułów na portalu.
|