|
Lekarka z artystyczną duszą Z wierszami Pani lek. med Teresy Osika-Horzymek, pochodzącymi z wydanego w 1993 roku tomiku wierszy "Do Świata", mieli możlwość zapoznać się Ci internauci, którzy zaglądają do kącika poetyckiego - "Wiersz Tygodnia". Wiersze te zamieszczane są także sukcesywnie w zakładce Almanach.
Galeria znajduje się w Domosławicach, w odkupionym od gminy, budynku starej szkoły. Poza rozwieszonymi po ścianach kapeluszami, można zobaczyć tu także stare meble, działający gramofon i czarno-biały telewizor oraz stare sukienki, lalki i firanki. W osobnym pomieszczeniu zgromadzona jest kolekcja krzeseł, atrakcyjnie ozdobionych przez ich właścicielkę. Jest to kolejny rozdział twórczości atystycznej w wykonaniu Pani doktor. (tzw. sztuka użytkowa) Pomieszczenia Galerii można wynająć także na zorganizowanie prywatek, imienin czy innego rodzaju imprez towarzyskich. Mam nadzieję, ze kilkanaście zdjęć jakie zrobiłem w Galerii, bardziej przybliży atmosferę jaka w niej panuje. Zapraszam także internautów do odwiedzenia osobiście "galerii u Teresy". Można to zrobić po uprzednim umówieniu się telefonicznie: 603-522-536. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą znajomych i przyjaciół. Warto. Gwarantuję dużo wrażeń i świetną zabawę. Możecie też przyczynić się do ustanowienia nowego rekordu Guinnessa. Wystarczy zabrać ze sobą te stare, nieużywane nakrycie(a) głowy, które zalega w szufladach. Zbigniew Stós 19 październik, 2007 |